Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ 9ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

ΒΗΜΑ FM 99,5 / ΝΕΩΝ -NOVA 3 - 3
Πολύ καλό παιχνίδι εγινε το πρωί στο γήπεδο του Ελληνικού στα Σούρμενα από δύο εξίσου καλές ομάδες το γηπεδούχο ΒΗΜΑ FM/NEA και το αήττητο NOVA μέχρι τώρα,όπου ήρθαν ισόπαλοι 3 -3.
Τα γκόλ πέτυχαν κατά σειρά οι εξής παίκτες:Στο 10ο λεπτό ο ΤΣΟΥΑΝΑΤΟΣ Ν.,κάνει το 1-0 για το ΒΗ
ΜΑ FM+ΝΕΑ με ωραίο πλασέ,στο 20ο λεπτό ο ΚΑΤΣΙΑΔΑΣ ισοφάρισε σε 1-1 για τη ΝΟΒΑ με πλασέ υ
στερα από αδράνεια της αμυνας.

Στο 33ο ο ΚΑΤΣΙΑΔΑΣ και πάλι κάνει με κεφαλιά το 1-2 για τη ΝΟΒΑ και μετά την αστοχη εξοδο του
ΦΩΤΕΙΝΟΥ να πιάσει τη μπάλα,στο επόμενο λεπτό η ομάδα του ΒΗΜΑ/ΝΕΑ εμεινε με 10 παίκτες,λόγω αποβολής του ΤΣΙΓΚΑ,το 1-2 ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στο β μέρος  είχαμε αλλα τρία γκόλ και όμορφο θέαμα και από τις  δύο ομάδες και πάνω-κάτω η μπάλα,
και φτάνουμε στο 68ο λεπτό οπου το ΒΗΜΑ FM/NEA ισοφάρισε σε 2-2 με κεφαλιά του ΔΡΑΚΩΤΟΥ και
ύστερα από ωραία σέντρα-φάουλ του ΤΣΟΥΑΝΑΤΟΥ Ν.,το ΝΟΒΑ στο 78ο λεπτό με το κορυφαίο του
παίκτη ΚΑΤΣΙΑΔΑ κάνει το 2-3 μέσα σε αποθέωση και κάνει χατ-τρικ.
Η ομάδα του ΒΗΜΑ FM/NEA όμως δεν είχε πεί τη τελευταία της λέξη και στο επόμενο λεπτό στο 79ο με
το καλύτερο της παίκτη ΜΑΝΤΖΙΑΡΗ με ατομική ενέργεια και σούτ γράφει το τελικό 3 – 3 και πνίγηκε